Шукаючи хороший бюджетний ноутбук для навчання, роботи, інтернету та YouTube, складно очікувати на вау-ефект. Однак виробники постійно наповнюють бюджетний сегмент новими доступними моделями, які перевершують своїх попередників за багатьма параметрами. А тому в ціновий діапазон до 15 000-20 000 гривень потрапляє все більше конфігурацій з 8 Гб оперативної пам’яті та процесорами Intel Core 11-го покоління.
Щоб визначити, який ноутбук можна купити в 2025 році за ціною до 15-20 тисяч гривень і не пошкодувати про це вже наступного дня, наша редакція підготувала корисний посібник з вибору + рейтинг топ-12 найкращих бюджетних ноутбуків для дому та офісу.
Які завдання може виконувати недорогий ноутбук? На що можна розраховувати?
Бюджетний ноутбук за ціною до 15 000 – 20 000 гривень може виконувати низку завдань, однак варто розуміти, що цей пристрій не може бути повноцінною ігровою системою. Він скоріше підійде для навчання і навіть для деяких ігор, але в основному для старих і невимогливих.
Бюджетний ноутбук може задовольнити вас, якщо ви:
- використовуєте його для офісної роботи. Під офісною мається на увазі робота, яка не потребує професійного софту. Microsoft Word, Excel, Powerpoint, будь-який з популярних веб-браузерів, прості засоби розробки та подібні програми не вимагають потужного обладнання і працюють задовільно на слабеньких комп’ютерах. Але якщо ваші завдання включають роботу з 3D-графікою, професійну обробку фотографій чи відеомонтаж, наполегливо не рекомендуєм економити;
- купуєте ноутбук для студента або школяра. Придбати якісний і недорогий ноутбук для навчання або роботи набагато простіше, ніж для ігор, оскільки вимоги тут значно нижчі. Для набору тексту, створення презентацій, пошуку інформації в інтернеті, написання курсових та дипломних робіт саме цей ціновий сегмент портативних комп’ютерів буде оптимальним. Крім того, на такому недорогому пристрої школяр або студент зможе у вільний час дивитися YouTube, онлайн-фільми, грати в прості ігри.
- терплячі, наполегливі і готові чекати. В 2025 році далеко не всі недорогі ноутбуки для дому та роботи демонструють хорошу продуктивність. Бюджетні процесори і обмежена кількість оперативної пам’яті сповільнюють систему і запуск програм. Обов’язково розглядайте моделі зі сховищем SSD, навіть якщо вони мають менший обсяг. Замість великого обсягу пам’яті краще віддавати перевагу високій швидкості читання та запису даних. Особливо з урахуванням того, що конфігурації з жорсткими дисками HDD стають все більш рідкісними. Хмарні сервіси та зовнішні сховища можуть допомогти вирішити проблему обмеженої пам’яті, але що ви будете робити з ноутбуком, який постійно тормозить?;
- не відносите себе до геймерів. Сучасні недорогі ноутбуки не здатні справлятися з важкими іграми. Низькі або середні налаштування та роздільна здатність 768p в Counter Strike: Global Offensive, World of Tanks, GTA IV — це їхній максимум. Якщо це вас не влаштовує, є 2 виходи — або дозбирати ще декілька десятків тисяч гривень на геймерський ноутбук, або зібрати персональний комп’ютер.
Чому варто збільшити бюджет на купівлю ноутбука?
Насправді, вибрати хороший недорогий ноутбук з обмеженим бюджетом є доволі складною задачею. Нескінченний вибір у цьому сегменті? Ні, справа в іншому.
Багато з них — просто непридатний товар. Економія виробника на кожному із компонентів зводиться до того, що покупець отримує пристрій, який “лагає” буквально на кожному кроці. Особливо якщо це Windows 11.
Не купуйте ультрабюджетний ноутбук, якщо в цьому немає гострої потреби. Ноутбук – це річ, в яку варто інвестувати.
У спробі заощадити, ви все одно переплатите за ремонти (часте явище для бюджетних моделей) + на повторну покупку нового ноутбука. Адже старий доведеться замінити, коли він через 2-3 роки, скоріш за все, покине цей світ. На жаль, єдиний спосіб бути впевненим, що він відмінно впорається зі своїми задачами і прослужить довго – це заплатити більше.
Однак, якщо ситуація з фінансами складна і бюджет суворо обмежений, наш рейтинг допоможе зробити максимально правильний вибір недорогого ноутбука в даній ситуації. Критерії, за якими ми відібрали саме ці топ-12 моделей і вважаємо їх найкращими за свою ціну, описані нижче.
Як вибрати недорогий бюджетний ноутбук для дому та офісу? 9 акцентів
Навіть найкращі дешеві ноутбуки на Windows — це завжди компроміс. Якщо вони швидкі – а вони ніколи не бувають надто швидкими – то, ймовірно, буде обмежена ємність батареї. Якщо в них хороший дисплей, то, ймовірно, буде незручна клавіатура. Мало який доступний в ціні ноутбук сьогодні може похвалитися тонким корпусом, легкістю та широким набором портів.
Отже, розглянемо характеристики, які необхідні нам, щоб зробити покупку максимально “безболісною”, а також відзначимо, від чого, за можливості, краще відмовитися.
- TN-матриця – не найкращий вибір, нашою ціллю є IPS-матриця. Ще існують ноутбуки за 15-20 тисяч гривень, які пропонують TN-матрицю. У них по факту відсутні кути огляду (дивитися збоку незручно, зображення йде в негатив), посередня передача кольорів, а чорний колір скоріше сірий, а не чорний. Проте багато користувачів ноутбуків вже змирилися з цим. Можливо, ви теж змиритеся. До цього можна привикнути, якщо не порівнювати TN з іншими дисплеями кращої якості. Крім того, спробуйте знайти матове покриття замість “глянцевого”, оскільки воно не відбиває світло і не відблискує, хоча й менш контрастне.
- Спробуйте знайти ноутбук з процесором Intel Core i3/i5 або AMD Ryzen 3/5. У бюджетному сегменті переважають застарілі Pentium Silver, Athlon Silver/Gold. Ми глибоко співчуваємо всім, хто купив або купить ноутбук з процесором Intel Celeron або AMD серії A. Економія на найважливішому елементі, відповідальному за продуктивність, може мати й свої переваги – завжди буде час зробити каву, поки запускається браузер і завантажується відео на YouTube.
- Роздільна здатність екрана HD 1366×768 – не найкращий варіант, хоча й не завжди. Для невеликих дисплеїв 11,12,13 дюймів це припустимо, навіть 14″ – ще допустимо, але для більших діагоналей – несерйозно. За сучасними стандартами ця роздільна здатність є найнижчою, крім того, вона ускладнює розташування кількох робочих вікон на екрані. Якщо роздільна здатність Full HD 1920×1080 (також відома як “1080p”) робить елементи інтерфейсу занадто малими, завжди можна налаштувати масштабування інтерфейсу за допомогою вбудованих інструментів Windows.
- Оперативна пам’ять (ОЗП) – мінімум простору для маневру. Багато ОЗП потрібно для швидкої роботи додатків, великої кількості вкладок браузера і загалом для багатозадачності. Бажано мати принаймні 8 ГБ, оскільки такі варіанти вже доступні в бюджетному сегменті. Альтернативним рішенням є придбання ноутбука з двома слотами для ОЗП і додавання ще 4 ГБ ОЗП другою планкою до наявних 4 ГБ.
- Час відмовлятися від жорсткого диска HDD, але не очікуйте багато пам’яті від SSD. За щастя буде придбати бюджетний ноутбук у 2025 році з 256 ГБ доступної пам’яті на SSD-накопичувачі. 128 ГБ достатньо для операційної системи та основних робочих додатків, але решту інформації доведеться зберігати: а) на зовнішньому накопичувачі; б) у хмарних сховищах. Жорсткий диск HDD працює набагато повільніше.
- Про дискретну відеокарту можна не мріяти. Якщо зустрінете хоча б інтегровану Radeon RX Vega (а такі є в нашому огляді надійних бюджетних ноутбуків), то це буде краще, ніж стандартні Intel UHD Graphics або AMD Radeon Graphics. Однак такий ноутбук все одно далекий від ігрового.
- Час роботи на одному заряді батареї (автономність) буде середнім — 3-7 годин. Виробники люблять завищувати ці значення. Якщо в характеристиках ви бачите 6 годин роботи від акумулятора, то в реальних умовах, ймовірно, отримаєте менше 4 годин. Просто пам’ятайте про це.
- Швидкий стандарт Wi-Fi 802.11ac і кілька портів USB 3.0 точно не будуть зайвими.
- Розрахуйте необхідні габарити. Якщо ви постійно пересуваєтеся, варто вибирати ноутбук вагою 1,5 кг або менше. Діагональ дисплея 14 дюймів – відмінний вибір для активної людини. Але, якщо вам потрібен недорогий і якісний ноутбук для використання вдома, де він буде більшість часу перебувати на столі, то краще взяти діагональ 15,6 дюйма, 16″ або навіть 17″. Проте серед бюджетних ноутбуків останні два варіанти наразі не зустрічаються.
Який виробник виготовляє найкращі недорогі ноутбуки у 2025 році?
У кожного виробника є свої успішні і не найкращі моделі. В бюджетному сегменті українського ринку ноутбуків рекомендуємо обирати серед чотирьох брендів: Lenovo, Acer і Asus.
Lenovo загалом є лідером за кількістю продажів ноутбуків у світі і має відгуки різного характеру. Часто такі лаптопи отримують гарну клавіатуру, приємний дизайн і потужні компоненти за свою ціну.
Acer хвалять за якість збірки. Особливо активно цей бренд просувається американськими техноблогерами. Цікаві модельні лінійки Acer Chromebook і Acer Travelmate.
ASUS люблять за стиль, уважність до деталей, відповідність сучасним тенденціям. Зазвичай “бюджетники” цього бренду виглядають привабливо ззовні, та й внутрішні компоненти (крім акумулятора) непогані за свою ціну.
Рейтинг ТОП-12 бюджетних ноутбуків (таблиця)
Ми склали топ-12 найкращих ноутбуків 2025 року до 15000-20000 гривень, які підходять для навчання, роботи та невимогливих ігор. Низькі рейтинги (оцінки) за окремими параметрами не повинні відлякувати, оскільки ми порівнюємо їх з усім ринком ноутбуків, а не окремо з бюджетним сегментом. Звісно, якщо порівнювати їх з прямими конкурентами, середні оцінки будуть близькими до 10/10, але наша мета – об’єктивно оцінювати всі лептопи на ринку.
Також цілком ймовірно, що ціни на різні моделі можуть знизитися або зрости вже через кілька тижнів, тому сприймайте всі ціни і весь ТОП як орієнтовні. Деякі бюджетні моделі в рейтингу можуть бути дорожчими на декілька тисяч гривень, проте вони варті невеликої доплати.
Крім того, “бюджетники” швидко змінюють один одного на ринку. Якщо наявний в рейтингу варіант відсутній в продажу, спробуйте знайти іншу версію тієї ж моделі, вводячи в пошук Google її бренд і перші символи маркування.
Категорія | Позиція | Модель | Особливості | Оцінка Tech.Rate | Найкраща ціна |
---|---|---|---|---|---|
До 15 000 грн. | 10. | IPS, 14”, Intel Pentium Silver N6000, 4/256 ГБ SSD, Intel HD Graphics | |||
9. | TN, 15.6”, Intel Pentium Gold 7505, 4 ГБ RAM, 256 ГБ SSD, Intel HD Graphics | ||||
8. | IPS, 15.6”, AMD Ryzen 3 3250U, 4 ГБ RAM, 256 ГБ SSD, AMD Radeon Graphics | ||||
7. | IPS, 15.6”, Intel Core i3 1115G4, 8 ГБ 3200 МГц RAM, 256 ГБ SSD, Intel UHD Graphics | ||||
6. | IPS, 15.6″, Intel Core i3 1115G4, 8/256 Гб SSD, Intel UHD Graphics | ||||
Біля 20 000 грн. | 5. | IPS, 14”, Intel Core i3 1115G4, 8 ГБ 2400 МГц RAM, 256 ГБ SSD, Intel HD Graphics | |||
4. | IPS, 14”, Intel Core i3 1115G4, 8 ГБ 3733 МГц RAM, 256 ГБ SSD, Intel UHD Graphics | ||||
3. | IPS, 15.6”, Intel Core i5 1155G7, 8 ГБ RAM, 512 ГБ SSD, Intel HD Graphics | ||||
2. | IPS, 15.6”, Intel Core i5 1155G7, 8 ГБ 3200 МГц RAM, 256 ГБ SSD, Intel HD Graphics | ||||
1. | IPS, 15.6”, AMD Ryzen 3 5425U, 8 ГБ 3200 МГц RAM, 256 ГБ SSD, AMD Radeon Graphics |
Найкращий ультрабюджетний ноутбук (до 10 000 грн.)
-
Процесор: Intel Pentium Silver N6000, 4 ядра, 1100 МГц
-
Оперативна пам’ять: 8 ГБ
-
Відеокарта: Intel HD Graphics, вбудована
-
Накопичувач: SSD, 256 ГБ
-
Дисплей: IPS, 14” (1366×768)
-
Легкий (1.3 кг)
-
IPS-матриця (не TN)
-
8 ГБ оперативної пам'яті
-
Є всі актуальні роз'єми (включно з USB-C)
-
Працює безшумно
-
Низька роздільна здатність екрану
-
Немає картрідера
Це максимально недорогий ноутбук Asus, вартістю до 10 000 грн, який має низку недоліків, зокрема низьку роздільну здатність 1366 x 768, слабкий процесор Intel Pentium Silver N6000 і відсутність операційної системи з коробки.
Однак не все так погано. У цьому випадку встановлено матрицю 14″ IPS замість TN. Потужність процесора в поєднанні з 8 ГБ RAM достатня для роботи з MS Office, перегляду YouTube і запуску умовних Heroes III. Встановлення Windows або Linux можливе за допомогою портів USB-A 2.0 або USB-A 3.2 Gen.
Цей малюк важить лише 1,3 кг, тому його зручно брати з собою на роботу чи навчання. Не прийдеться завжди думати про адаптер живлення, оскільки він працює близько 7 годин без підзарядки.
Зберігати дані ви будете на SSD-накопичувачі об’ємом 256 ГБ. Щоправда, з повільною eMMC пам’яттю.
Це цікаво: інженери ASUS дали можливість викликати NumPad на тачпад шляхом нажаття окремої сенсорної кнопки.
-
Процесор: Intel Pentium Gold 7505, 2 ядра, 2000 МГц
-
Оперативна пам’ять: 4 ГБ
-
Відеокарта: Intel HD Graphics, вбудована
-
Накопичувач: SSD, 256 ГБ
-
Дисплей: TN, 15.6” (1366×768)
-
Адекватна продуктивність для навчання та базових завдань
-
Наявність рідера для microSD
-
Попередньо встановлена Windows 11
-
Достатній набір інтерфейсів
-
Мінімалістичний зовнішній вигляд
-
Тільки 4 ГБ оперативної пам'яті
-
Низька роздільна здатність екрана з TN-матрицею
Цей ноутбук оснащений процесором Intel Pentium Gold 7505, що робить його цікавим серед інших бюджетних моделей. Хоча він старіший за Pentium Silver N6000, який встановлений у ASUS E410KA-BV184, зате його потужність приблизно на 70% вища.
Так, центральний процесор може легко запускати прості й старі ігри, проте конфігурація X515EA-BR1453W пропонує лише 4 ГБ оперативної пам’яті. Крім того, зекономили на матриці — це далеко не найкращий TN-екран із діагоналлю 15.6 дюймів та низькою роздільною здатністю 1366×768.
Що стосується інтерфейсів, то ноутбук має два порти USB-A 2.0, один порт USB-A 3.0, USB-C, HDMI та рідер для microSD-карт.
На SSD-накопичувачі об’ємом 256 ГБ вже встановлена Windows 11. Середня тривалість роботи від батареї становить близько п’яти годин, що є нормою для дешевих ASUS.
-
Процесор: Intel Pentium Gold 7505, 2 ядра, 2000 МГц
-
Оперативна пам’ять: 4 ГБ 3200 МГц
-
Відеокарта: Intel HD Graphics, вбудована
-
Накопичувач: SSD, 128 ГБ
-
Дисплей: IPS, 15.6” (1920×1080)
-
Дисплей з IPS-матрицею та роздільною здатністю 1920x1080
-
Базовий процесор для навчання
-
Невелика вага 1.65 кг
-
Є картрідер
-
Розкладка клавіатури з кирилицею
-
Мало оперативної пам'яті
-
SSD-накопичувач лише на 128 ГБ
Хороший недорогий офісний ноутбук. Процесор Intel Pentium Gold 7505 забезпечує відносно непогану продуктивність, адже це один із найпотужніших Pentium, які зараз є на ринку.
На відміну від Asus VivoBook X515EA-BR1453W, який має роздільну здатність HD, розширення Full HD не кидається в очі пікселями розміром з кулак. До того ж матриця якісна — IPS, і чимала — 15.6 дюймів.
Водночас обсягу пам’яті — 4 ГБ оперативної та SSD на 128 ГБ — уже недостатньо для сучасних потреб. Вам доведеться постійно закривати зайві вкладки в браузері та змиритися з тим, що кілька програм одночасно працюють повільно.
З погляду на інтерфейси, ноутбук має усе необхідне: USB-A 3.0, USB-C 3.1 та два USB 2.0, а також HDMI та рідер для карт. Вага у 1,65 кг і товщина 19,9 мм роблять цю модель доволі портативною, хоча й не дуже тонкою.
Asus Laptop R565EA-BQ1875W має подібні характеристики. З відмінностей — дещо кращий екран і 1,8 кг ваги.
-
Процесор: Intel Core i3 1115G4, 2 ядра, 3000 МГц
-
Оперативна пам’ять: 8 ГБ 3200 МГц
-
Відеокарта: Intel UHD Graphics, вбудована
-
Накопичувач: SSD, 256 ГБ
-
Дисплей: IPS, 15.6” (1920×1080)
-
Неважкий та приємний на дотик корпус
-
Працює відносно швидко
-
Якісний екран
-
Наявність роз'єму USB-C
-
Зручна клавіатура для швидкого набору тексту (на підставі особистих вражень)
-
Доволі легкий (1.8 кг)
-
Можливість розширити обсяг оперативної та постійної пам'яті
-
Слот RAM зайнятий планкою на 4 ГБ
-
Можливі проблеми з запуском ігор та встановленням драйверів для них
Ця модель постачається без встановленої операційної системи, що дозволило зменшити кінцеву вартість ноутбука. Проте встановлення Windows 10 або 11 за допомогою роз’ємів USB-A 2.0 або USB-A 3.2 Gen1 (на корпусі також є USB-С) вимагатиме додаткових зусиль. Крім того, приготуйтеся до самостійного завантаження та встановлення драйверів.
SSD-накопичувач об’ємом 256 ГБ можна замінити, або ж використати доступне місце під диск 2.5″ з підключенням SATA. У цьому випадку можна встановити HDD для суттєвого збільшення обсягу файлового сховища, або ж другий SSD.
Не слід очікувати чудес від геймінгу. Intel Core i3 1115G4 підходить для старих і мультиплеєрних ігор, але не для сучасних вимогливих тайтлів. Ваш автор як тільки не намагався запустити FIFA і PES різних років, але нічого не вийшло.
Об’єм оперативної пам’яті в 8 ГБ складається з планки 4 ГБ, що вбудована на материнську плату, та ще 4 ГБ у доступному слоті.
-
Процесор: Intel Core i5-1035G1, 4 ядра, 1000 МГц
-
Оперативна пам’ять: 8 ГБ
-
Відеокарта: Intel UHD Graphics, вбудована
-
Накопичувач: SSD, 256 Гб
-
Дисплей: IPS, 15.6″ (1920×1080)
-
Продуктивний процесор
-
8 Гб ОЗП + SSD 256 Гб
-
Клавіатура з числовим блоком
-
Тиха робота
-
IPS Full HD
-
Немає USB Type-C і порта Ethernet (RJ-45)
-
Погана камера
-
Корпус не найвищої якості (скарги на кріплення)
Збалансоване рішення. Особливо якщо знайти його за 15 000 грн, а за такою ціною він зустрічається не скрізь і не завжди.
Модель оснащена 4-ядерним 8-поточним процесором i5-1035G1, який у бенчмарках, наприклад, у Passmark, на 20% продуктивніший, ніж попередна модель у рейтингу. Так, у нього не дуже висока базова частота (1 ГГц), однак в розгоні можна досягти 3,6 ГГц! А ще цей процесор відрізняється зниженим енергоспоживанням — 15 Вт проти 28 Вт у i3-1115G4.
В цілому, враховуючи об’єм ОЗП і наявність SSD, швидкість роботи у ноутбука в нормі.
Наявність числового блоку на клавіатурі буде плюсом для тих, хто працює з цифрами. Endless OS робить ноутбук готовим до роботи “з коробки”. Щоправда, повноцінною цю ОС назвати складно. Екран теж пристойний, ніяких HD та TN.
-
Процесор: Intel Core i3 1115G4, 2 ядра, 3000 МГц
-
Оперативна пам’ять: 8 ГБ 2400 МГц
-
Відеокарта: Intel HD Graphics, вбудована
-
Накопичувач: SSD, 256 ГБ
-
Дисплей: IPS, 14” (1920×1080)
-
Компактні розміри і тонкі рамки
-
Зарядка через USB-C (використовує стандарт Power Delivery)
-
Немає проблем з продуктивністю для навчання і офісної роботи
-
Full HD IPS матриця з нестандартним співвідношенням сторін
-
Корпус виготовлений з алюмінієвого сплаву
-
Немає рідера для карт пам'яті
-
Приглушені кольори екрана при перегляді збоку
Цей недорогий ноутбук вирізняється серед бюджетних моделей завдяки кільком ключовим особливостям, хоча й може незначно виходити за рамки зазначеної вартості.
Почнемо з екрану IPS, з діагоналлю 14 дюймів і роздільною здатністю 1920×1080 — чітке зображення без видимих пікселів. Крім того, дисплей має нестандартне співвідношення сторін 16:10, що дозволяє відображати більше інформації на екрані порівняно з традиційними 16:9. Хоча зображення трохи темніє при перегляді збоку.
Встановлений 2-ядерний процесор Intel Core i3 1115G4, хоч і не призначений для ігор, проте впорається з офісними програмами та інтернет-серфінгом. 8 ГБ RAM і 256 ГБ на SSD-накопичувачі допомагають давати раду з завданнями помірної складності. Пограти на такому апараті ще не вийде, але особливих проблем з офісними програмами та браузингом не виникне.
Вага в 1.38 кілограма доповнює його невеликі розміри. Враховуючи обмежений розмір корпусу, інженери вмістили лише необхідні порти: USB-C, USB-A 2.0, USB-A 3.2 і HDMI. Шкода, що немає картрідера.
Акумулятор надає близько п’яти годин автономної роботи, що є стандартним показником для ноутбуків цього класу.
-
Процесор: Intel Core i3 1115G4, 2 ядра, 3000 МГц
-
Оперативна пам’ять: 8 ГБ 3733 МГц
-
Відеокарта: Intel UHD Graphics, вбудована
-
Накопичувач: SSD, 256 ГБ
-
Дисплей: IPS, 14” (2160×1440)
-
Прийнятна продуктивність
-
Практично весь корпус металевий
-
Зручна роздільна здатність екрану та співвідношення сторін
-
100% покриття sRGB
-
Непоганий звук
-
Вбудований сканер відбитків пальців у кнопці ввімкнення
-
Компактні розміри (ультратонкий) і легка вага
-
Приємний дизайн
-
Немає картрідера
-
Неможливо розширити обсяг оперативної пам'яті
-
Обмежена кількість зовнішніх інтерфейсів
Металевий корпус не тільки підкреслює елегантність дизайну, але й забезпечує додаткову міцність порівняно з пластиковими аналогами. Роздільна здатність екрану 2K (1920×1080) та співвідношення сторін 3:2 оптимізують робочий простір для редагування документів та інших завдань.
Завдяки процесору Intel Core i3 1115G4, 8 ГБ оперативної пам’яті з частотою 3733 МГц і SSD на 256 ГБ, цей ноутбук справляється з основними завданнями та підходить для легких ігрових сесій. 14-дюймовий IPS-екран із 100% покриттям sRGB якісно відтворює кольори.
Однак варто зазначити, що в ноутбуці відсутній картрідер і обмежена кількість портів USB-C та USB-A. Вбудована батарея працює від чотирьох до п’яти годин, а в деяких випадках може “прожити” навіть до восьми. Зарядний пристрій на 65 Вт здатен відновлювати батарею за 1,5 години.
Альтернативним варіантом може стати Huawei MateBook D 15, який має той самий i3 1115G4, 8 ГБ оперативки та SSD на 256 ГБ. Але він дорожчий і має більшу діагональ — 15.6.
-
Процесор: Intel Core i5 1155G7, 4 ядра, 2500 МГц
-
Оперативна пам’ять: 8 ГБ
-
Відеокарта: Intel HD Graphics, вбудована
-
Накопичувач: SSD, 512 ГБ
-
Дисплей: IPS, 15.6” (1920×1080)
-
Потужний процесор за невелику ціну
-
Накопичувач на 512 ГБ
-
Присутній рідер для карт
-
Час автономної роботи
-
Відмінний дисплей
-
Співвідношення ціни до якості
-
ОЗП припаяна на материнській платі (не можна додати)
За своєю ціною це один з найкращих ноутбуків, завдяки процесору Intel Core i5 1155G7, потужності якого вже вистачає не тільки для робочих завдань, а й для запуску невимогливих ігор без відчутних фризів.
Машиною для ігор від цього Infinix Inbook Y2 Plus не стає, але разом з тим пропонує 8 ГБ оперативної пам’яті, розпаяної на материнській платі, і 512 ГБ постійного сховища на SSD. Набір інтерфейсів повний: по 2 x USB-A 3.0 і 2 xUSB-C, не обійшлося без HDMI і картридера.
Все добре і з дисплеєм. За таку ціну Infinix не зекономив на 15.6″ IPS-панелі з роздільною здатністю 1920×1080. Матриця далеко не топова, але свої гроші відпрацьовує.
Заявлений час роботи від батареї — 8 годин, але в реальних умовах показує близько 6 годин. Цікавим ноутбук робить його бренд, який раніше відзначався доступними (і не тільки) смартфонами, а тепер розширює свою присутність на ринку ноутбуків.
-
Процесор: Intel Core i5 1155G7, 4 ядра, 2500 МГц
-
Оперативна пам’ять: 8 ГБ 3200 МГц
-
Відеокарта: Intel HD Graphics, вбудована
-
Накопичувач: SSD, 256 ГБ
-
Дисплей: IPS, 15.6” (1920×1080)
-
Компактний корпус з алюмінієвого сплаву
-
Потужний процесор для даного цінового сегменту
-
Наявність RJ-45 для підключення кабелю Інтернету
-
Вбудований чип TPM 2.0
-
Можливість апгрейду
-
Клавіатура з кирилицею
-
Співвідношення ціни до якості
-
Не завжди постачається з європейською вилкою
Хоча ця модeль і не є надзвичайно потужним бізнес-ноутбуком, її можливостей достатньо для роботи офісних додатків і геймінгу.
Lenovo V14 G2ITL має вже знайомий нам Intel Core i5 1155G7, а також 8 ГБ оперативної та 256 ГБ постійної пам’яті. Оперативку можна розширити до 12 ГБ, є місце для 2.5″ HDD-диска.
Модель вирізняється наявністю порту RJ-45 для підключення інтернет-кабелю. З коробки отримуємо Windows 10 Pro і можливість оновлення до Windows 11. Зображення нам демонструє типовий 15.6-дюймовий IPS-екран з роздільною здатністю 1920×1080.
Одна зарядка може забезпечити 5-6 годин автономної роботи. Зверніть увагу на різноманітність комплектації, оскільки деякі версії можуть мати додаткові опції або розширення.
-
Процесор: AMD Ryzen 3 5425U, 4 ядра, 2700 МГц
-
Оперативна пам’ять: 8 ГБ 3200 МГц
-
Відеокарта: AMD Radeon Graphics, вбудована
-
Накопичувач: SSD, 256 ГБ
-
Дисплей: IPS, 15.6” (1920×1080)
-
Процесор із середнього сегменту
-
Якісний дисплей
-
Знайшлося місце під NumPad
-
USB-C і рідер для карт
-
Швидкість розпізнавання сканера відбитків пальців
-
Можливість замінити одну планку оперативної пам'яті
-
Мінімалістичний дизайн
-
Час автономної роботи (8 год в режимі перегляду відео)
-
Надійна лінійка
-
Слот ОЗП зайнятий планкою на 4 ГБ
У компактному корпусі знайшлося місце для повноцінного цифрового блоку, що є перевагою для користувачів, які активно працюють з числовими даними. Серцем ноутбука став процесор AMD Ryzen 3 5425U, який відмінно справляється з офісними завданнями, хоча й не призначений для вимогливих ігор.
Що стосується пам’яті, то тут стандартна конфігурація: 8 ГБ оперативної пам’яті, половина з яких вмонтована на материнську плату, а інші 4 ГБ встановлені в слот. Щодо сховища, то 256 ГБ на SSD M.2 займає єдиний слот, тобто немає можливості для апгрейду.
Дисплей цього ноутбука — одна з його сильних сторін. 15.6-дюймова IPS-матриця з роздільною здатністю 1920×1080 пікселів забезпечує відмінну контрастність (1400:1) та якісне відтворення кольорів. Кути огляду типові для IPS-панелей.
Автономна робота ноутбука становить від 5 до 7 годин.
Як альтернативу можна розглянути Lenovo IdeaPad 3 15ALC6 з Ryzen 3 5300U. Характеристики цього ноутбука майже повністю ідентичні, але частота ядер нижча на 100 МГц.
Іншою рекомендованою моделлю є Lenovo IdeaPad 3 Gen 7 15IAU7 з процесором Intel Core i3 1215U. Матриця тут TN, але процесор може забезпечити кращу продуктивність..
Який недорогий ноутбук обрати в межах 15 000-20 000 гривень для роботи та використання вдома?
Ми підготували для вас рейтинг топ-12 найкращих ноутбуків у ціновому діапазоні 15 000-20 000 гривень станом на 2025 рік, які підходять для навчання, роботи, нескладних ігор та мультимедіа. Ми свідомо не враховували відгуки, які здаються замовними, а також огляди, у яких відсутня критика. У процесі аналізу ринку використовували різні українські та зарубіжні видання, такі як Chip.de, LaptopMedia, Techradar, NotebookCheck та інші.
Якщо ви вважаєте, що якусь хорошу недорогу модель ми забули, напишіть у коментарях, і ми розглянемо її.