Якщо ви шукаєте планшет, який швидко працює, має великий екран і не коштує як iPhone, вибір може виявитися складнішим, ніж здається. Ринок переповнений моделями, які або гальмують уже після кількох відкритих вкладок браузера, або розряджаються швидше, ніж ви знаходите зарядку, або ж тягнуть на ціну повноцінного ноутбука.
У цьому матеріалі ми зібрали 7 найкращих планшетів до 10 000 грн у 2025 році, які поєднують великий мультимедійний екран, продуктивність та адекватну ціну. Кожна модель у списку набирає щонайменше 350 000 балів у тесті AnTuTu, має діагональ екрану від 10 дюймів, у більшості з них є слот для SIM і конфігурація пам’яті до 12/256 ГБ.
Ми не включали в рейтинг б/в моделі, “рефи” чи відверто застарілі, які не відповідають вимогам 2025 року.
Таблиця рейтингу
Для створення цього рейтингу ми використали огляди з перевірених джерел, таких як Notebookcheck, Kimovil, Medium, Nanoreview, ITC, а також авторитетні YouTube-канали. Також приділили увагу відгукам користувачів на маркетплейсах і тематичних форумах. Завдяки цьому рейтинг вийшов максимально об’єктивним, збалансованим і корисним для тих, хто дійсно хоче знайти оптимальний планшет за свої гроші.
Позиція | Модель | Особливості | Ціна |
|---|---|---|---|
7. | 11″ IPS 90 Гц, Helio G100, 6/128 ГБ + microSD, 9340 мА·год, 4G LTE, Android 15 | ||
6. | 10.4″ IPS, Exynos 1280, 4/64 ГБ + microSD, 7040 мА·год, S Pen, Android 14 | ||
5. | 11.5″ IPS 120 Гц, Snapdragon 7 Gen 1, 6/128 ГБ, 7700 мА·год, Harmony OS | ||
4. | 12.7″ LTPS, Dimensity 7050, 8/128 ГБ + microSD, 10200 мА·год, JBL Dolby Atmos, Android 13 | ||
3. | 12.1″ IPS 90 Гц, Helio G100, 12/256 ГБ + microSD, 8800 мА·год, 4G LTE, Android 15 | ||
2. | 12.1″ IPS 120 Гц, Snapdragon 6 Gen 1, 8/256 ГБ, 8300 мА·год, Android 13 | ||
1. | 12.1″ IPS 120 Гц, Snapdragon 7s Gen 2, 8/256 ГБ + microSD, 10000 мА·год, Android 14 |
07
OPPO Pad SE

-
Дисплей: 11″ IPS, 1920×1200, 90 Гц, 206 ppi, яскравість до 500 ніт, співвідношення екран/корпус — 83%
-
Процесор: Helio G100, 8 ядер (до 2.2 ГГц); ARM Mali-G57 MC2
-
Результати тестів: AnTuTu — 431000 балів, Geekbench — 1954
-
Пам’ять, оперативна/вбудована: 6/128 ГБ (LPDDR4X + UFS 2.2), microSD
-
Акумулятор: 9340 мА·год, швидка зарядка 33 Вт (SuperVOOC)
-
Камери, основні/фронтальна: 5 МП (f/2.2, AF, спалах) / 5 МП (f/2.2), запис Full HD @30fps
-
Мережі: 4G LTE, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.4 (aptX HD), USB-C
-
Версія Android: Android 15 (ColorOS)
-
Особливості: металевий корпус, стереодинаміки
-
Розміри і вага: 254.91×166.46×7.39 мм, 530 г
Попередній OPPO Pad Air стартував із цінником близько $300, але за характеристиками він був доволі скромним, тоді як Pad SE коштує зараз дешевше та ще й додав у потужності.
Ось, наприклад, батарея тримає понад 23 години перегляду веб-сторінок в тесті, що вражає.
Екран отримав частоту оновлення 90 Гц і не дуже високу яскравість 500 ніт, зате без мерехтіння ШІМ, а чотири динаміки здатні заглушити сусідський перфоратор.
Під капотом — Helio G100, це трохи розігнаний G99, якого вистачає для перегляду Youtube в 2К та нескладних ігор.
До речі, є версія з підтримкою SIM-карти та мобільного зв’язку. А от слота для картки пам’яті не завезли.
Камери по 5 МП — хіба що «відсканувати рахунок», сканера пальця немає, та й оболонка ColorOS часом дратує рекламою.
Хочеться більш знайоме лого? Samsung Galaxy Tab A9 Plus працює на Snapdragon’і, дає слот для microSD і підтримує 5G. Щоправда, батарея в нього розряджається швидше. Тож краще зацініть інший Samsung — той, що з наступної позиції рейтингу.
06
Samsung Galaxy Tab S6 Lite 2024

-
Дисплей: 10.4″ IPS, 2000×1200, 60 Гц, 224 ppi, співвідношення екран/корпус — 82%
-
Процесор: Exynos 1280, 8 ядер (до 2.4 ГГц); ARM Mali-G68 MP4
-
Результати тестів: AnTuTu — 459000 балів, Geekbench — 2021
-
Пам’ять, оперативна/вбудована: 4/64 ГБ, microSD до 1024 ГБ
-
Акумулятор: 7040 мА·год
-
Камери, основні/фронтальна: 8 МП (AF) / 5 МП, запис Full HD @30fps
-
Мережі: Wi-Fi 5, Bluetooth 5.3, GPS, ГЛОНАСС, Galileo
-
Версія Android: Android 14
-
Особливості: стереозвук від AKG, підтримка стилуса S Pen, металевий корпус, USB-C, 3.5 мм
-
Розміри і вага: 244.5×154.3×7 мм, 465 г
Якщо ви цінуєте Samsung за сервіс і фірмову оболонку — придивіться до Tab S6 Lite, але саме до версії 2024-го року, бо ревізій у цієї лінійки хоч греблю гати. Це смішно, але ви й досі можете натрапити на модель 2020-го року з пам’яттю 4/64 за, увага, 30 000 гривень…
У минулорічній версії Samsung оновила чіпсет, тепер це Exynos 1280, який в Антуту набирає майже півмільйона балів.
Графіка Mali-G68 в тестах випереджає Tab A9+, тож Asphalt 9 чи легка обробка фото йдуть без підгальмовувань. Але 4 ГБ оперативки — це вже «привіт із 2020-го», та й версія на 128 ГБ помітно дорожча, ніж базова на 64 ГБ. Так само й версія з SIM-картою виходить за рамки нашого бюджету.
Фірмовий стилус S Pen, як і раніше, в комплекті, можна вести конспекти від руки чи малювати ескізи.
10-дюймовий екран — лише Full HD і лише 60 Гц, тому не дивуйтесь мікрофрізам, які особливо помітні після екрана 120 Гц.
Батарея ємністю 7 тисяч мА·год протрималась 15 годин у тесті відтворення відео на YouTube. Є роз’єм для навушників та слот microSD.
05
Huawei MatePad 11.5

-
Дисплей: 11.5″ IPS, 2200×1440, 120 Гц, 229 ppi, TÜV Rheinland, співвідношення екран/корпус — 85%
-
Процесор: Snapdragon 7 Gen 1, 8 ядер (до 2.4 ГГц); Adreno 644
-
Результати тестів: AnTuTu — 520000 балів
-
Пам’ять, оперативна/вбудована: 6/128 ГБ
-
Акумулятор: 7700 мА·год, швидка зарядка 22.5 Вт
-
Камери, основні/фронтальна: 13 МП (AF) / 8 МП, запис Full HD @30fps, Ultra HD 4K @30fps
-
Мережі: Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0
-
Версія ОС: Harmony OS
-
Особливості: стереозвук, підтримка стилуса HUAWEI M-Pencil (Gen 2), металевий корпус, USB-C
-
Розміри і вага: 260.88×176.82×6.85 мм, 499 г
Якщо сервіси Google для вас не критичні і ви готові до нового досвіду користування Андроїдом, тоді розглянемо MatePad 11.5. У оновленій моделі екран став більшим, всередині ховається Snapdragon 7 Gen 1, а це на хвильку один із трьох найпотужніших чіпсетів у нашому рейтингу.
Дисплей 2K IPS з частотою оновлення 120 Гц і без жодного мерехтіння — нічне листання стрічки в Інстаграмі не втомлюватиме очі. Чотири динаміки з фірмовими аудіоефектами HUAWEI Histen 9 забезпечують просторове об’ємне звучання.
Основна камера здатна записувати відео в 4K, фронталка працює з фіксованим фокусом.
Батарея дає до 14 з половиною годин перегляду веб-сторінок, проте зарядка — все ще скромні 18 Вт.
Головний мінус очевидний: без Google Play доведеться шукати додатки в AppGallery або ставити GBox. Немає GPS, сканера пальця та слота SIM, але при цьому тонкий алюмінієвий корпус важить лише півкіло — легко тримати однією рукою.
До речі, також можна глянути й на старшого, вже шестирічного Huawei MatePad Pro, який підтримує потужність зарядки 40 Вт, на додачу з бездротовою зарядкою, а процесор Kirin 990 й до сих пір бадьорий.
04
Lenovo Tab P12 128 ГБ / ОЗП 8 ГБ

-
Дисплей: 12.7″ LTPS, 2944×1840, 60 Гц, 273 ppi, яскравість 400 ніт, Gorilla Glass v3, DCI-P3 (96%)
-
Процесор: Dimensity 7050, 8 ядер (до 2.6 ГГц); ARM Mali-G68
-
Результати тестів: AnTuTu — 518000 балів, Geekbench — 2413
-
Пам’ять, оперативна/вбудована: 8/128 ГБ (LPDDR4X + UFS 2.2), microSD до 1024 ГБ (exFAT)
-
Акумулятор: 10200 мА·год, швидка зарядка 30 Вт, час роботи (PCMark) — 9.88 год
-
Камери, основні/фронтальна: 8 МП (f/2.2, 86.2°, AF, спалах) / 13 МП (f/2.2, 122°, 4K @30fps), запис Full HD @30fps
-
Мережі: Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1, GPS, ГЛОНАСС, Galileo, цифровий компас
-
Версія Android: Android 13
-
Особливості: стереозвук від JBL, Dolby Atmos, сканер збоку (у кнопці живлення), гіроскоп, підтримка стилуса Lenovo Tab Pen Plus (4096 рівнів натискання), металевий корпус, USB-C
-
Розміри і вага: 293.37×190.76×6.9 мм, 615 г
Після моделі P11 Lenovo вирішила: більше — значить краще, і влупила такий екран, що тепер можна сплутати планшет з дошкою для серфінгу. 12,7″ з роздільною здатністю 3К і захистом Gorilla Glass 3 — це найчіткіший дисплей у ціновому діапазоні. Але яскравості лише 400 ніт, тож на пляжі доведеться шукати не лише Wi-Fi, а й тінь.
Під капотом Dimensity 7050, який в AnTuTu набирає майже півмільйона балів і не гріється у стрес-тестах. Оперативки 8 Гб, пам’яті — 128 Гб. Для роботи в два вікна і паралельного перегляду відео цього вистачить. Фірмовий стилус Pen Plus кладуть у комплект — можна писати, малювати, вести нотатки без пошуку папірців.
Чотири динаміки з Dolby Atmos — фільми звучать так, що забуваєш про навушники. Щоправда, міні-джека немає, доведеться переходити на бездротові.
Акумулятор більше 10 000 мА·год, і це найбільший показник у рейтингу, однак і апетит у екрана чималий. Для інтернету заряду вистачає приблизно на одинадцять годин. Із 20-ватною зарядкою треба запасатись терпінням.
З мінусів: частота оновлення екрана лише 60 герц, камери — хіба для відеодзвінків, версії з 4G і SIM немає.
03
Blackview Mega 3

-
Дисплей: 12.1″ IPS, 2560×1600, 90 Гц, 249 ppi, яскравість 600 ніт, TÜV Rheinland, співвідношення екран/корпус — 85%
-
Процесор: Helio G100, 8 ядер (до 2.2 ГГц); ARM Mali-G57 MP2
-
Результати тестів: AnTuTu — 431000 балів, Geekbench — 1958
-
Пам’ять, оперативна/вбудована: 12/256 ГБ (LPDDR4X + UFS 3.1), microSD до 2048 ГБ
-
Акумулятор: 8800 мА·год, швидка зарядка 33 Вт (50% за 45 хв)
-
Камери, основні/фронтальна: 50 МП (Sony IMX362, AF, спалах) + 2 МП / 13 МП, запис Full HD @30fps
-
Мережі: 4G LTE (nano-SIM ×2), Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0, GPS, ГЛОНАСС, Galileo
-
Версія Android: Android 15
-
Особливості: стереозвук (4 динаміки), стилус, металевий корпус, USB-C, чохол у комплекті
-
Розміри і вага: 278.45×180.45×7.4 мм, 555 г
Бренд Blackview зазвичай асоціюється з брутальними смартфонами, але цього разу китайці видали цікавий планшет за 8500 грн — модель Mega 3. Я вже “поганяв” його у реальних умовах, тож говоритиму без прикрас.
В першу чергу відзначу 12 ГБ оперативки, 256 ГБ вбудованої пам’яті та подвійний SIM-лоток. У цьому рейтингу це найщедріша комбінація. На додачу є слот microSD до 2 ТБ.
Планшет працює на базі Helio G100, який у Genshin Impact стабільно тримає 40 FPS і через півгодини гри взагалі не нагрівається.
Екран великий і чіткий — 12 дюймів з роздільною здатністю 2К. Яскравість в 600 ніт типова, але все ж краща ніж у більшості конкурентів. 4 динаміки видають гучний звук.
У коробці повний комплект: стилус, чохол, додаткове скло на дисплей, зарядний пристрій на 33 вати. Батарея витримала у мене майже 10 годин YouTube-марафону (9:18 год:хв).
З недоліків: камери все ще простенькі, продуктивність не геймерська, а вбудовані додатки штучного інтелекту платні.
Найпряміша альтернатива це Redmi Pad 2. Майже брат-близнюк, але заряджається повільніше, комплект у нього бідніший, а SIM-версія — рідкісний і дорогий гість.
Втім, якщо 90 Гц вам мало, ви хочете всі 120 Гц, і щоб камера в 4К знімала, рухаємося до срібного призера.
02
Honor Pad 9

-
Дисплей: 12.1″ IPS, 2560×1440, 120 Гц, 249 ppi, TÜV Rheinland, співвідношення екран/корпус — 85%
-
Процесор: Snapdragon 6 Gen 1, 8 ядер (до 2.2 ГГц); Adreno 710
-
Результати тестів: AnTuTu — 470000 балів, Geekbench — 2731
-
Пам’ять, оперативна/вбудована: 8/256 ГБ
-
Акумулятор: 8300 мА·год, швидка зарядка 35 Вт
-
Камери, основні/фронтальна: 13 МП / 8 МП, запис Full HD @30fps, Ultra HD 4K @30fps
-
Мережі: Wi-Fi 5, Bluetooth 5.1
-
Версія Android: Android 13 (MagicUI)
-
Особливості: стереозвук, Huawei/Honor Histen, металевий корпус, USB-C
-
Розміри і вага: 278.3×180.1×6.9 мм, 555 г
Після компактних планшетів серії Pad X під’їхав Honor Pad 9, з великим 12-дюймовим екраном і відразу 8-ма динаміками. Звук реально об’ємний. Не IMAX, звісно, але з натяком.
Роздільна здатність 2К і частота оновлення 120 Гц — це про чіткість і плавність рухів. Камера на 13 МП вміє знімати 4К-відео, фронталка 8 МП без автофокуса, але для Zoom вистачає.
Працює планшет на Snapdragon 6 Gen 1 з 8 ГБ оперативки. Графіка тримає стабільні 60 кадрів у Dead Trigger і в середньому 45 FPS у Genshin Impact на низьких. Швидкісна пам’ять UFS 3.1 дає фору Lenovo P12 за швидкістю читання і запису даних.
Є варіант зі сховищем на 256 ГБ, але така версія вже виходить за межі 10 000 гривень. SIM-карту чи microSD сюди не вставиш, тож запастися пам’яттю краще одразу.
Акумулятор витримує день роботи без розетки. Зарядка на 35 Вт поверне його до життя трохи більше ніж за 2 години. Корпус алюмінієвий і надтонкий, сканера пальця немає.
Так, зображення й звук тут на висоті. А якщо вам потрібно максимум продуктивності, тоді знайомтеся з лідером рейтингу.
01
Redmi Pad Pro / Poco Pad

-
Дисплей: 12.1″ IPS, 2560×1600, 120 Гц, 249 ppi, HDR10, Dolby Vision, яскравість 600 ніт, Gorilla Glass v3, DCI-P3, TÜV Rheinland
-
Процесор: Snapdragon 7s Gen 2, 8 ядер (до 2.4 ГГц); Adreno 710
-
Результати тестів: AnTuTu — 589000 балів, Geekbench — 2840
-
Пам’ять, оперативна/вбудована: 8/256 ГБ (LPDDR4X + UFS 2.2), microSD до 1024 ГБ
-
Акумулятор: 10000 мА·год, швидка зарядка 33 Вт (Quick Charge 3.0, Power Delivery 3.0), час роботи (PCMark) — 16.28 год
-
Камери, основні/фронтальна: 8 МП (AF, спалах) / 8 МП, запис Full HD @30fps
-
Мережі: Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2
-
Версія Android: Android 14 (HyperOS)
-
Особливості: стереозвук, гіроскоп, підтримка стилуса Redmi Smart Pen, металевий корпус, USB-C, 3.5 мм
-
Розміри і вага: 280×181.85×7.52 мм, 571 г
Пам’ятаєте хітовий Xiaomi Pad 6? Китайці вирішили, що користувачам цього замало, і викотили його сучасний бюджетний аналог — Redmi Pad Pro. Для глобального ринку ту ж начинку загорнули у жовто-чорну коробку й приліпили логотип POCO Pad.
Головна фішка — 12-дюймовий екран з роздільною здатністю 2K і частотою оновлення 120 герц. Gorilla Glass 3 захищає від подряпин, Dolby Vision підсилює кольори, а чотири динаміки з Dolby Atmos створюють об’ємний звук. Хоча яскравість до 513 ніт — це не рекорд і точно не рівень сучасного iPad під сонцем.
Під капотом — Snapdragon 7s Gen 2, який у свіжому AnTuTu набирає близько 620 тисяч балів, ставши рекордсменом нашого сегменту. Соцмережі літають, а в Genshin Impact на середніх налаштуваннях планшет не перетворюється на пательню. До щедрих 256 ГБ додається слот для microSD.
Акумулятор на 10 000 мА·год витримує до 12 годин безперервного перегляду відео. Корпус металевий, а 571 грам ваги для такої діагоналі цілком прийнятно.
Є підтримка стилуса й клавіатури, але в комплекті їх немає. Конфігурації з підтримкою SIM-карти обійдуться дорожче на кілька тисяч. Камери скромні, розблокування екрана лише за обличчям.
У підсумку Redmi Pad Pro чи POCO Pad — це такий собі портативний кінотеатр з гідною продуктивністю та витривалою батареєю. Щоб отримати OLED-дисплей чи просунутий стилус, вже доведеться піднімати цінову планку.

