Наскільки б точними не були сенсори мишок і тачпади ноутбуків, вони не здатні замінити сенсорний графічний планшет (дигітайзер), створений спеціально для малювання. Чого лише варта комплектна ручка (стилус) з розпізнаванням сили натиску…
Проблема хіба що у виборі моделі. Буквально за одну й ту ж суму продаються застарілі і актуальні “дошки”. Тому редакція Tech.Rate створила великий рейтинг-огляд найкращих планшетів для малювання для художників і повноцінний гайд по їх вибору.
Для чого потрібен графічний планшет для малювання? Принцип роботи
Безпосередньо для малювання, креслення чи проведення онлайн-уроків. Як це все працює?
- Після підключення планшета до ПК, ноутбука або смартфона, він визначається як новий засіб введення.
- Комплектний стилус приймає роль курсора, а додаткові клавіші на ньому можна призначити як кнопки миші або дії в певному ПЗ.
- Сама дошка виступає у ролі сенсорної панелі. Вона точно передає дії користувача, здійснені в межах робочої зони.
- Користуватися дигітайзером можна як на робочому столі, так і в спеціальних редакторах. Обов’язковою вимогою буде встановлення сумісних драйверів, без яких пристрій або стилус не будуть розпізнані комп’ютером/ноутбуком.
Якщо проводити порівняння, то графічний планшет — це тачпад ноутбука, де замість пальців використовується стилус. Останній працює як ручка або пензель. Натиснули легко — отримали тонку лінію, приклали зусилля — отримали широкий штрих.
А ось інтерактивний графічний планшет для малювання з екраном, по суті, є зовнішнім сенсорним монітором, який дублює те, що відбувається на екрані. Суб’єктивно, користуватися таким пристроєм зручніше, ніж звичайною дошкою, оскільки малюнок знаходиться одночасно під рукою і перед очима.
Не слід порівнювати звичайний планшет та графічний. Перший оснащений власним “залізом” і може використовуватись портативно, другий завжди залежить від комп’ютера/смартфона.
Типи графічних планшетів для малювання
У всіх оглядах та порівняннях графічні планшети для малювання та записів поділяються на 3 види:
- Дошка. У прямому значенні слова представляє собою дошку, доповнену кількома кнопками. Робоча поверхня позначена сірими кутами, точками. Це найдешевші моделі, які можуть використовуватися як графічні планшети для навчання. Але є й варіанти для професіоналів, як от WACOM Intuos Pro Medium (PTH-660). Деякі моделі підключаються до ПК через Bluetooth.
- Інтерактивний дисплей. Зовнішні монітори з сенсорною панеллю. Вартість таких моделей залежить від роздільної здатності екрана, щільності пікселів та комплектного стилуса.
- Планшетний ПК. Настільний зовнішній монітор із сенсорною панеллю та вбудованим “залізом”, завдяки чому не потрібне підключення до комп’ютера. Найдорожчі пристрої на ринку.
Чіткого розділення, кому які пристрої підійдуть, немає. Все залежить від досвіду художника, редактора, викладача, архітектора та його особистих вподобань.
Який графічний планшет краще вибрати для художника-початківця?
Не радимо починати з графічних планшетів для малювання з дисплеєм через їхню вартість. Новачкам буде достатньо придбати звичайну “дошку”, орієнтуючись на низку параметрів.
Почнемо з формату, який приблизно відповідає розмірам листів:
- A6 — компактний варіант для невеликих малюнків, ескізів ретуші. Працювати з великими роботами незручно (доведеться постійно змінювати масштаб);
- A5 — золота середина за розміром, ідеально підходить для обробки фотографій та малювання;
- A4/A3 — найбільші формати, призначені для професіоналів та робіт з великою кількістю деталей.
Також у характеристиках графічного планшета для навчання або малювання завжди зазначають розміри пристрою та його робочої поверхні.
Наступним параметром є роздільна здатність. Вона вимірюється у лініях на дюйм (lpi) та впливає на точність розташування пера відносно його положення на полотні. Кому що підійде?
- 2540 lpi підійдуть початківцям з монітором Full HD і 2K;
- 5080 lpi призначені для екранів від 2K і вище.
Неможливо уявити серед найкращих графічних планшетів модель без стилуса. У нього також багато параметрів, але зазначимо лише основні:
- Ступінь натиску. Відповідає за те, наскільки точно перо передає тиск на ручку для малювання тонких і жирних ліній. Майже у всіх китайських дигітайзерів 8192 ступені натиску. У Wacom зустрічаються 2048 та 4096 ступені залежно від цінового сегменту моделі.
- Точність пера. Визначає похибку, в межах якої пристрій розрізняє окремі дотики стилусом. Базовий показник має бути не більше 0.5 мм, а в ідеалі — 0.25 мм. Варіанти з 1 мм неточні та зустрічаються в застарілих моделях.
- Змінні наконечники. Також впливають на розпізнавання дотиків. З часом зношуються та можуть пошкодити робочу поверхню планшета.
У актуальних моделях всі пера бездротові і є магніторезонансними — розпізнають різний нахил стилуса, працюють від електромагнітного поля планшета.
Враховуючи все вищесказане, новачку підійде дошка формату А6-A5, з 2540 лініями, пером з 4096 ступенями натиску і точністю від 0.5 мм.
Який планшет краще підійде професійному художнику?
Припустимо, новачок вже звик працювати зі звичайною “дошкою” і хоче отримати більше вражень. У такому випадку йому потрібен якісний електронний художній планшет для малювання з екраном. Зовні вони нагадують звичайні планшети і також мають характеристики, що стосуються: а) формату; б) кількості ліній; в) точності та ступенів натиску пера.
До них додаються ще кілька параметрів:
- діагональ — допомагає визначити фізичний розмір екрана;
- роздільна здатність — вимірюється у пікселях, як на смартфонах, моніторах, телевізорах;
- щільність пікселів (ppi) — залежить від співвідношення діагоналі до роздільної здатності, визначає чіткість зображення.
Як би в інтернеті не запевняли, що оптимальна щільність пікселів для роботи має бути 200-250 ppi, в продажу моделей з такою чіткістю мінімум. Більшість дигітайзерів з діагоналлю від 13” до 22” мають роздільну здатність 1920×1080, що дає значення щільності пікселів від 102 до 166 ppi.
Топові моделі отримують роздільну здатність 2K/4K. Такі кольорові графічні планшети з ручкою обирають для точного малювання, роботи з фотографіями та проектами. Саме така роздільна здатність дозволяє досягти щільності близько 200 ppi.
Але повернемося до діагоналі. Чим більший планшет, тим менш зручно брати його з собою на роботу. Якщо потрібен портативний варіант, дивіться на 13,3″. Працюєте лише вдома? Тоді є сенс звернути увагу на 15-22″ пристрої. Враховуйте розміри моніторів, щоб вони помістилися на столі. Ось як виглядає, наприклад, 15-дюймова панель з екраном з AliExpress.
Згадуючи про зручність, також відзначимо, як правильно вибрати найкращий графічний планшет для малювання з екраном для початківців. Зокрема, майже всі вони потребують багато шнурів для підключення, наприклад:
- HDMI для виведення зображення на інтерактивний екран;
- USB для визначення пристрою в системі;
- слот для зовнішнього живлення.
Існують варіанти з підключенням за допомогою одного USB-C.
Що, власне, вибрати професійному художнику? В ідеалі планшет з 2K або 4K роздільною здатністю, пером з 8096 ступенями натиску та 5040 лініями на дюйм. Діагональ буде залежати від робочих проектів, однак ми рекомендуємо не менше 15,6″.
Що краще вибрати для ретуші фотографій у Photoshop?
Якщо вище ми в основному розглядали характеристики цифрових екранних графічних планшетів для малювання, то тепер заглибимось в них трохи детальніше. Безпосередньо для ретуші рекомендують:
- Невеликі планшети формату A6, щоб чітко і точно обробляти окремі ділянки фото.
- Стилус з 8192 ступенями натиску для тонкого налаштування пера.
- Придбання додаткової плівки, щоб зменшити знос стержнів та робочої поверхні дигітайзера.
Обираючи моделі з інтерактивним екраном, зверніть увагу на точність колірного покриття sRGB. Це важливо, щоб готова робота виглядала однаково як на моніторі, так і на планшеті.
Щодо органів керування: знадобиться графічний планшет з клавіатурою або сенсором, який розпізнає дотики. Фізичні кнопки потрібні для швидкого перемикання між пензлями, масштабуванням фото чи товщиною курсора.
Сенсор може виявитися звичнішим, оскільки розрізняє такі ж жести, як на смартфоні. Також у комплекті зустрічаються рукавички. Вони потрібні, щоб рука не прилипала та легко ковзала по екрану під час роботи.
Окремо згадаємо такий параметр пера, як швидкість спрацьовування (відгуку). Вона визначає, скільки точок розпізнає сенсорна панель за секунду. У кожного виробника свій спосіб вимірювання цього показника, і його можуть позначати як:
- PPS (points per second);
- RPS (report per second);
- DPS (dots per second).
Чим вищий цей показник, тим менша затримка між курсором на екрані і реальним розташуванням стилуса. Творцям-початківцям достатньо 100-150 pps. Професіоналам необхідно мінімум 200 pps.
Як вибрати графічний планшет дизайнеру та ілюстратору?
Великий професійний планшет для малювання для дизайнерів та художників з екраном повинен допомагати їм у роботі з великими проектами. Під такі вимоги підходять інтерактивні екрани з діагоналлю від 20″. Обов’язковими характеристиками будуть:
- ступінь натиску 8192;
- розпізнавання нахилу пензля;
- високий відгук із чутливістю 200 pps та більше;
- висока щільність пікселів – ті самі моделі з роздільною здатністю 2K/4K;
- додаткові кнопки для швидкої активації функцій, перемикання між пензлями.
Також у продажу зустрічаються планшети для малювання зі стилусом без комп’ютера за відносно невисоку ціну, спеціально для професійних художників та просто найкращих у своїй справі. Коштують вони близько 15 000 – 20 000 гривень і пропонують велику автономну панель із вбудованим «залізом».
Графічний планшет якого виробника краще купувати?
Український ринок електронних графічних багатокольорових планшетів для малювання складається в основному з моделей 3-х брендів:
- Wacom — японський виробник, який існує з 1986 року і пропонує як дошки від 2000 до 8000 гривень, так і інтерактивні монітори вартістю 200 000 гривень (Wacom Cintiq Pro 27). Взагалі, у лінійці Wacom кожен може підібрати те, що йому до душі.
- XP-Pen — китайський виробник, який працює на ринку з 2005 року. Аналогічно Wacom пропонує доступні та преміальні моделі.
- Huion (Хайон) — ще одна компанія з Китаю, яка розпочала виробництво графічних планшетів у 2011 році. Суб’єктивно, пропонує більше цікавих моделей, включаючи варіанти з 4K-панелями.
У рейтингу немає традиційних планшетів від Samsung та Apple. Так, вони підходять для малювання, але влаштовані по-іншому. Також ми не згадуємо моделі від Xiaomi, оскільки їхні LCD-дошки не підключаються до ПК та більше підходять для швидких записів та невеликих ескізів.
Топ-13 графічних планшетів для малювання з екраном
Рейтинг складено на основі власних поглядів редакції та з урахуванням професійних тестів графічних планшетів від експертів ресурсу TechRadar. Врахували думку техноблогерів з YouTube, звернулися до баз даних GPT4 та вивчили відгуки реальних власників з відомих маркетплейсів.
Категорія | Позиція | Модель | Особливості | Оцінка Tech.Rate | Ціна |
---|---|---|---|---|---|
Для новачків | 13. | A6, 2540 lpi, 133 pps, Ступенів натискання 2048 | |||
12. | A6, 5080 lpi, 233 pps, Ступенів натискання 8192 | ||||
11. | A5, 5080 lpi, 200 pps, Ступенів натискання 8192 | ||||
10. | A6, 2540 lpi, 133 pps, Ступенів натискання 4096 | ||||
9. | A5, 5080 lpi, 200 pps, Ступенів натискання 8192 | ||||
Інтерактивні дисплеї | 8. | A5, 5080 lpi, 200 pps, 11.6”, Ступенів натискання 8192 | |||
7. | A4, 5080 lpi, 266 pps, 12”, Ступенів натискання 8192 | ||||
6. | A4, 5080 lpi, 266 pps, 13.3”, Ступенів натискання 8192 | ||||
5. | A4, 2540 lpi, 13.3”, Ступенів натискання 4096 | ||||
Для професіоналів | 4. | A5, 5080 lpi, 200 pps, Ступенів натискання 8192 | |||
3. | A4, 5080 lpi, 266 pps, 15.6”, Ступенів натискання 8192 | ||||
2. | A4, 5080 lpi, 16”, Ступенів натискання 8192 | ||||
1. | A3, 5080 lpi, 266 pps, 23.8”, Ступенів натискання 8192 |
Графічні планшети для початківців
- Формат: A6
- Кількість ліній: 2540 lpi
- Розмір робочої поверхні: 152 x 95 мм
- Ступенів натиску: 2048
- Швидкість відгуку: 133 pps
- Елементи керування на планшеті: немає
- Сумісність ОС: Windows 7 / macOS 10.10 або новіше
- Інтерфейси: USB
- Перо: магніторезонансне, 2 кнопки, змінні наконечники у комплекті
- Габарити (ДxШxВ): 210 x 146 x 9 мм
- Вага: 251 г
- Невисока вартість
- Якість збірки та довговічність
- Простота використання
- Портативні габарити версії формату A6
- Точний стилус із додатковими кнопками
- Змінні наконечники у комплекті
- Підключення через USB
- Немає додаткових експрес-кнопок на дошці
Важко уявити топ найкращих бюджетних графічних планшетів для малювання без цієї моделі. Одразу зазначимо, що вона доступна у двох розмірах: Small (A6) з робочою зоною 152 x 95 мм та WACOM One Medium (A5) з робочою зоною 216 x 135 мм. Різниця в ціні між ними — 2000-3000 гривень.
Для новачка тут є все необхідне, а саме: роздільна здатність 2540 lpi, чутливість у 133 pps та визначення 2048 ступенів натиску. Перекладаючи на зрозумілу мову — дошка чутливо реагує на натискання та точно передає зроблені штрихи.
Важливий момент стосується пера. Воно магніторезонансне, отже, працює без батарейок. На ньому розташовані 2 кнопки. Через фірмовий софт до них прив’язують додаткові елементи (гумка, кнопка миші, зміна пензля). На самому дигітайзері додаткові кнопки відсутні.
WACOM One Small сумісний із мінімум Windows 7 та macOS 10.10. Підключення до ПК/нетбука відбувається через USB.
- Формат: A6
- Кількість ліній: 5080 lpi
- Розмір робочої поверхні: 160 x 100 мм
- Ступенів натиску: 8192
- Швидкість відгуку: 233 pps
- Елементи керування на планшеті: 6 кнопок
- Сумісність ОС: Windows 7 / macOS 10.11 / Android 6.0 або вище
- Інтерфейси: USB
- Перо: магніторезонансне, 2 кнопки, змінні наконечники та підставка у комплекті
- Габарити (ДxШxВ): 260 x 147.7 x 8 мм
- Вага: 227 г
- Доступність за ціною
- Топові характеристики за невелику ціну
- Точний стилус з високою швидкістю відгуку
- Додаткові кнопки для призначення гарячих комбінацій
- Підставка під перо у комплекті
- Компактний
- У продажу немає сумісних перів
- Іноді виникають проблеми з драйверами
Це прямий аналог WACOM One Small, який за ту саму ціну і у тому самому форматі A6 пропонує більш топові характеристики.
Почнемо з 5080 ліній, 8192 ступенів натиску та чутливості в 233 pps. Такі специфікації дають змогу плавно вести лінію без затримок і похибок — точність пера складає 0.3 мм.
Допомагають у роботі 6 експрес-кнопок. Їх програмують на зміну пензлів, активацію гарячих комбінацій або перехід до інших вікон. Якщо вони заважають, їх відключають за допомогою перемикача на правій грані.
Підключення до Windows, macOS та Android відбувається за допомогою кабелю. Перехідник для смартфонів та планшетів доведеться купувати окремо. Обов’язковою умовою буде встановлення драйверів для подальшого налаштування чутливості пера та завантаження оновлень.
Коли потрібна дошка з аналогічними характеристиками, але більшою кількістю кнопок, можна обрати Huion H610 Pro V2.
- Формат: A5
- Кількість ліній: 5080 lpi
- Розмір робочої поверхні: 254 x 158 мм
- Ступенів натиску: 8192
- Швидкість відгуку: 200 pps
- Елементи керування на планшеті: 8 кнопок
- Сумісність ОС: Windows 7 / macOS 10.10 / ChromeOS / Android 6.0 або вище
- Інтерфейси: USB
- Перо: магніторезонансне, 2 кнопки, змінні наконечники та підставка у комплекті
- Габарити (ДxШxВ): 351 x 217 x 8 мм
- Вага: 590 г
- Невелика ціна
- Велика робоча зона
- Підтримка нахилу ручки
- Підключення за допомогою роз'єму USB-C
- Сумісний із смартфонами та планшетами на Android
- Кількість налаштувань у фірмовому драйвері
- До комплекту входять перехідники та плівка
- Легкозламний USB-роз'єм
- У декого виникають проблеми з програмним забезпеченням
Забуваємо трохи про маленькі “дошки” та переходимо до більших варіантів.
XPPen Deco 01 V2 — це планшет формату A5, до якого в коробці вже додають плівку для захисту робочої поверхні розміром 254 x 158 мм.
За характеристиками: все ті ж топові 8192 ступені натиску, 5080 ліній та відгук в 200 pps. Точність пера становить 0.25 мм. Тобто жодних проблем зі зчитуванням натисків та створенням ліній не може бути.
Дигітайзер відрізняється від менш передових аналогів наявністю 8 кнопок для призначення швидких комбінацій клавіш, зміни масштабу тощо. Ще 2 кнопки знаходяться на пері, їх також використовують для додавання якихось дій.
У комплект поставки входить підставка під перо, змінні наконечники та рукавичка. Також є перехідники для підключення до смартфонів і планшетів.
- Формат: A6
- Кількість ліній: 2540 lpi
- Розмір робочої поверхні: 152 x 95 мм
- Ступенів натиску: 4096
- Швидкість відгуку: 133 pps
- Елементи керування на планшеті: 4 кнопки
- Сумісність ОС: Windows 7 / macOS 10.10 / ChromeOS
- Інтерфейси: USB, Bluetooth
- Перо: магніторезонансне, 2 кнопки, змінні наконечники
- Габарити (ДxШxВ): 200 x 160 x 8.8 мм
- Вага: 250 г
- 4 налаштовувані кнопки
- Підключення через кабель та Bluetooth
- Час автономної роботи близько 20 годин
- Просте підключення та встановлення драйверів
- Можна обрати версію без Bluetooth
- Застарілий роз'єм microUSB
- Можливі деякі затримки введення
Ті, хто не сприймає дротові підключення, оцінять версію WACOM Intuos S з Bluetooth. По бездротовому підключенню дошка працює до 20 годин, після чого її доведеться підключити до джерела живлення через кабель USB-A – microUSB. Це можна зробити за допомогою ПК і продовжувати малювати.
Характеристики планшета трохи гірші, ніж у китайських аналогів. Це стосується невеликої чутливості в 133 pps, роздільної здатності з 2540 ліній і 4096 ступенів натиску. Таких характеристик достатньо і для новачків, і для ретуші в Photoshop.
Підключають дошку до ПК та ноутбуків на базі Windows 7 та macOS 10.10 і вище. Комплектного донгла немає, тому доведеться докупити Bluetooth-приймач принаймні версії 4.0.
- Формат: A5
- Кількість ліній: 5080 lpi
- Розмір робочої поверхні: 279 x 157 мм
- Ступенів натиску: 8192
- Швидкість відгуку: 200 rps
- Елементи керування на планшеті: 8 кнопок, колесо керування та тачпад
- Сумісність ОС: Windows 7 / macOS 10.10 / Linux / Android 6.0 або старіше
- Інтерфейси: USB-С
- Перо: магніторезонансне, 2 кнопки, змінні наконечники в комплекті, пенал для зберігання
- Габарити (ДxШxВ): 399 x 227 x 16 мм
- Вага: 840 г
- Чутливе перо
- Функція нахилу пера до 60 градусів
- Додаткові елементи керування
- Монолітний корпус з алюмінію
- Сумісний з 4 операційними системами
- Перехідники для підключення до смартфону/планшету в комплекті
- Немає підтримки iOS
- Потребує обережного використання
Це одна з найбільш топових “дошок” без екрану, яка підходить і новачкам, і професіоналам, зокрема для малювання у темряві.
Почнемо з особливостей планшета: 8 гарячих кнопок, колесо та розташований в ньому тачпад. Після їх освоєння художнику більше не доведеться використовувати звичайну клавіатуру та мишу.
У налаштуваннях драйвера також регулюють рівень підсвічування колеса та робочої зони, виділеної 4 куточками. Тут же налаштовують роботу пера з 8192 ступенями натиску та чутливістю 200 rps. Враховуючи, що дигітайзер наділений 5080 лініями, у процесі творчості не виникає жодних проблем із точністю мазків або розміщенням ліній.
Незважаючи на всі особливості дошки, у XPPen Deco Pro Medium є проблеми, які можна усунути. Перша полягає у порті USB-C, який швидко розхитується та ламається. Друга проблема — у зносі панелі, якщо часто малювати. Не забувайте міняти наконечники, радимо докупити плівку.
Щоб трохи заощадити, можете придбати Small версію формату A6 з аналогічним функціоналом.
Доступні за ціною інтерактивні дисплеї
- Формат: A5
- Кількість ліній: 5080 lpi
- Діагональ та роздільна здатність: 11.6” / 1920×1080
- Розмір робочої поверхні: 256.3 x 144.2 мм
- Ступенів натиску: 8192
- Швидкість відгуку: 200 pps
- Елементи керування на планшеті: 8 кнопок та обертове кільце
- Сумісність ОС: Windows 7 / macOS 10.10
- Інтерфейси: USB-С
- Перо: магніторезонансне, 2 кнопки, змінні наконечники та футляр у комплекті
- Габарити (ДxШxВ): 366.5 x 217.4 x 11.8 мм
- Вага: 980 г
- Точне перо з похибкою 0.25 мм
- Налаштування яскравості за допомогою кнопок
- 8 налаштовуваних кнопок та обертове кільце
- У комплект входить футляр для стилуса та підставка під планшет
- Відношення ціна/якість
- Потрібно підключати строго за інструкцією
- Невеликий екран
Спочатку на це місце претендувала звичайна версія XPPen Artist 12 або його друга ревізія. Але перший надто застарів, а другий не так часто зустрічається у продажу, тому відзначимо не менш хороший варіант з приставкою Pro.
Почнемо з розміру екрана, значення якого складає 11.6”. З одного боку, це небагато, а з іншого – роздільна здатність 1920×1080 забезпечує високу щільність пікселів у 190 ppi і чітке зображення на робочій поверхні розміром 256.3 x 144.2 мм.
Ніяких несподіванок щодо матриці немає. Це IPS-панель з колірним покриттям 72% NTSC, що відповідає 100% sRGB. Саме те, що потрібно для малювання або роботи з фотографіями. У творчому процесі допомагають 8 експрес-кнопок та обертове кільце.
Найбільш незручний момент пов’язаний з підключенням. Потрібно звільнити 2 USB-порти під живлення і керування + HDMI для передачі зображення. Безпосередньо в сам планшет заходить лише USB-C.
Коли потрібна та сама функціональність, але з більшим екраном, можна розглянути XPPen Artist 13.3 Pro, у якого, як зрозуміло з назви, 13.3” дисплей.
- Формат: A4
- Кількість ліній: 5080 lpi
- Діагональ та роздільна здатність: 12” / 1920×1080
- Розмір робочої поверхні: 256 x 198 мм
- Ступенів натиску: 8192
- Швидкість відгуку: 266 rps
- Елементи керування на планшеті: 4 кнопки та тачбар
- Сумісність ОС: Windows 7 / macOS 10.0
- Інтерфейси: USB-С
- Перо: магніторезонансне, 2 кнопки, змінні наконечники у комплекті
- Габарити (ДxШxВ): 350 x 198.6 x 11 мм
- Вага: 765 г
- Ціна (порівняно з конкурентами)
- Відкалібрований з заводу екран
- Стилус із визначенням нахилу
- Додаткові клавіші
- Велика кількість налаштувань
- Кількість кабелів для підключення до ПК
Це, мабуть, найдешевший графічний планшет з екраном для малювання не від невідомого бренду. Хто знайомиться з таким пристроєм вперше, будьте готові до неординарного підключення: до монітору йде один USB-C, а до комп’ютера — USB-A, HDMI та роз’єм для підключення живлення.
В основу інтерактивного дисплея екрана покладена IPS-матриця із колірним покриттям 120% sRGB. Із заводу екран відкалібрований чудово, але його можна довести до ідеалу ручною калібровкою. Сама панель має діагональ 12” та роздільну здатність 1920×1080, через що в сукупності отримуємо щільність 186 ppi.
З додаткових кнопок — 4 фізичні, у тому числі тачбар. Ще 2 кнопки відповідають за увімкнення/вимкнення дигітайзера та вхід в налаштування.
До стилусу також немає жодних претензій, тут є визначення рівня нахилу, 8192 ступені натиску та чутливість 266 rps. Затримки при введенні помітні лише якщо вести перо дуже повільно.
- Формат: A4
- Кількість ліній: 5080 lpi
- Діагональ та роздільна здатність: 13.3” / 1920×1080
- Розмір робочої поверхні: 293.8 x 165.2 мм
- Ступенів натиску: 8192
- Швидкість відгуку: 266 pps
- Елементи керування на планшеті: 8 кнопок
- Сумісність ОС: Windows 7 / macOS 10.11 / Android 6.0 або новіше
- Інтерфейси: USB-С
- Перо: магніторезонансне, 2 кнопки, змінні наконечники та підставка в комплекті
- Габарити (ДxШxВ): 366.5 x 217.4 x 11.8 мм
- Вага: 980 г
- Можна підключити до ПК/лептопу одним кабелем
- Якісно відкалібрована матриця
- 8 програмованих кнопок
- Стилус з високим значенням відгуку в комплекті з запасними наконечниками
- Рукавичка художника та серветка для чистки в комплекті
- Сумісний з певними смартфонами на Android
- Легко налаштувати
- USB-C заховані в корпус (не всі кабелі підходять)
- Кут огляду по горизонталі нижче ніж по вертикалі
- Налаштування кольорів за допомогою екранного меню
Не слід думати, що хороші та недорогі графічні планшети з екраном для малювання робить лише HUION. Ні, просто ця модель повністю відрізняється від попередньої.
Спочатку зазначимо збільшену до 13.3” діагональ, при цьому робоча зона збільшилася в ширину, але стала меншою в висоту (293.8 x 165.2 мм).
Другим приємним моментом стали цілих 8 налаштовуваних кнопок замість 4. Це безперечний win, адже ви можете розташувати планшет на колінах, розслабитись в робочому кріслі та зосередитися на творчості без пошуку потрібних команд та інструментів.
Ну і остання перевага: наявність одразу 2 портів USB-C. У один підключається стандартний шнур, розгалужений ще на 3. У другий можна підключити універсальний USB-C – USB-C та не займати додаткові порти на ПК.
Все це блаженство доповнює IPS-матриця з покриттям 120% sRGB, чудова калібровка панелі з заводу та передовий стилус з 8192 ступенями натиску, 266 pps + розпізнаванням кута нахилу.
Дігітайзер сумісний з Windows 7, macOS 10.11 та Android-смартфонами з USB-C роз’ємом версії 3.1.
- Формат: A4
- Кількість ліній: 2540 lpi
- Діагональ та роздільна здатність: 13.3” / 1920×1080
- Розмір робочої поверхні: 294 x 166 мм
- Ступенів натискання: 4096
- Швидкість відгуку: –
- Елементи управління на планшеті: відсутні
- Сумісність ОС: Windows 7 / macOS 10.10 / Android 6.0 або новіше
- Інтерфейси: USB
- Перо: магніторезонансне, 1 кнопка, змінні наконечники
- Габарити (ДxШxВ): 357 x 225 x 14.6 мм
- Вага: 1000 г
- Вбудовані ніжки
- Дуже точне перо з мінімальним відхиленням
- Матриця грамотно відкалібрована з заводу
- Мінімалістичний зовнішній вигляд
- Відомий бренд за невелику ціну
- Немає додаткових клавіш
- Не працює без блоку живлення
Всі, хто не сприймає китайські бренди, оцінять WACOM One DTC133. Так, у нього немає експрес-кнопок, а на стилусі лише 1 кнопка. Але формат A4 чудово підійде ілюстраторам для роботи з великими проектами.
Окремо виділимо перо. Воно має невеликі розміри, з 4096 ступенями натискання та неймовірною точністю в 0.01 мм. Спокійно малюйте волоски на мордочці кішки, і вони не будуть зливатися в товсту лінію.
Разом з пером йдуть 3 змінних наконечники. Вони заховані за однією з ніжок, які використовуються як підставка.
Про саму панель сказати нічого, окрім того, що це IPS з діагоналлю 13.3”. Передача кольорів реалістична, а максимальна яскравість досягає 200 ніт.
Підключення вимагає 1 USB-A та HDMI на ПК та в той же час потрібно знайти місце в розетці для подачі на планшет живлення. Перехідник під Android-пристрої доведеться купувати окремо.
Графічні планшети для професіоналів
- Формат: A5
- Кількість ліній: 5080 lpi
- Розмір робочої поверхні: 224 x 148 мм
- Ступенів натискання: 8192
- Швидкість відгуку: 200 pps
- Елементи управління на планшеті: 6 кнопок, сенсорне колесо, мультитач
- Сумісність ОС: Windows 7 / macOS X
- Інтерфейси: USB, Bluetooth
- Перо: магніторезонансне, 2 кнопки, змінні наконечники
- Габарити (ДxШxВ): 338 x 219 x 8 мм
- Вага: 700 г
- Зручно керувати колесом
- Підтримка мультитачу
- Точний стилус із гумкою на зворотному кінці
- Можливість підключення за допомогою Bluetooth та по кабелю
- Підставка під перо
- Мінімалістичний зовнішній вигляд
- Робоча поверхня дуже шорстка – швидко стираються наконечники
- Іноді виникають проблеми зі встановленням драйверів
Наскільки б хороші не були інтерактивні монітори, вони підходять далеко не всім. Уявіть ситуацію, що ілюстратор або художник до цього витратив купу грошей на професійний монітор, відкалібрував його, а тепер йому доведеться працювати на екранчику меншого розміру, та ще й без 100% покриття AdobeRGB або DCI-P3.
У цьому випадку WACOM Intuos Pro приходить на допомогу. Він пропонує дротове підключення за допомогою кабелю USB-A – USB-C або по Bluetooth мінімум версії 4.2. Сама дошка має 5080 ліній та існує у 3 варіаціях: S (А6), M (А5), L (А4). Всі вони оснащені 6 налаштовуваними клавішами та сенсорним кільцем для масштабування роботи.
Додатково, на самому пристрої є мультитач, що дозволяє переміщувати об’єкти, зменшувати та збільшувати їх стандартними свайпами, як на телефоні.
Щодо часу автономної роботи: до 12 годин, але може бути й більше, залежно від розмірів дошки.
- Формат: A4
- Кількість ліній: 5080 lpi
- Діагональ та роздільна здатність: 15.6” / 3840 x 2160
- Розмір робочої поверхні: 346 x 194 мм
- Ступенів натискання: 8192
- Швидкість відгуку: 266 pps
- Елементи управління на планшеті: немає
- Сумісність ОС: Windows 7 / macOS 10.12 / Android смартфони з USB-C 3.1
- Інтерфейси: USB
- Перо: магніторезонансне, 2 кнопки, змінні наконечники
- Габарити (ДxШxВ): 403 x 257 x 13 мм
- Вага: 1270 г
- Роздільна здатність 4K
- Висока щільність пікселів (282 ppi)
- Можливість підключення до ПК лише за допомогою USB-кабелю
- Підтримка мультитачу
- Є підставка в комплекті
- Відмінна якість збірки з преміальним відчуттям
- Завжди потрібно підключати до джерела живлення
- Вартість на рівні з топовими рішеннями від Wacom
Це один з найбільш неординарних інтерактивних моніторів для малювання на ринку. Оцініть самі: при діагоналі 15.6” його роздільна здатність становить 3840×2160. Як у топовому геймерському ноутбуці.
Таке співвідношення параметрів дисплея дозволяє отримати високу щільність пікселів в 282 ppi, завдяки чому на екрані немає зернистості, про що так люблять писати у відгуках на інших сайтах.
Окрім величезної роздільної здатності, увагу привертає IPS-матриця із 120% покриттям sRGB та калібруванням із заводу. Існує версія із приставкою Plus, де покриття вже 144% sRGB, а також використовуються наночастинки для створення насиченої кольоропередачі.
На корпусі монітора немає клавіш, а весь контроль здійснюється на тачскріні. Місце для двох кнопок знайшлося лише на пері, яке розпізнає 8192 ступені натискання та кут нахилу в 60 градусів.
До інших приємних моментів варто віднести можливість підключення лише одним USB-C кабелем (йде в комплекті) та підставку, яку також кладуть в коробку до планшета.
- Формат: A4
- Кількість ліній: 5080 lpi
- Діагональ та роздільна здатність: 16” / 1920 x 1080
- Розмір робочої поверхні: 344 x 194 мм
- Ступені натиску: 8192
- Швидкість відгуку: –
- Елементи керування на планшеті: немає
- Сумісність ОС: Windows 7 / macOS 10.11
- Інтерфейси: власного виробництва
- Перо: магніторезонансне, 2 кнопки, змінні наконечники
- Габарити (ДхШхВ): 422 x 285 x 25 мм
- Вага: 1900 г
- Оптимальна діагональ для будь-якого типу роботи
- Зручний і простий у використанні стилус не вимагає зарядки
- Відкидні ніжки служать підставкою
- Якість збірки
- Надійне кабельне підключення
- Зручність налаштувань під особисті вподобання
- Велика кількість кабелів
- Обов'язкова наявність БЖ для роботи
- Немає мультитачу
Лінійка Cintiq від Wacom — це базовий планшет для художників, ілюстраторів та скульптингу. Саме ця модель пропонує 16” IPS-дисплей із 100% покриттям sRGB та невисоку вартість, на відміну від Pro-версії або 24” Pro-версії з роздільною здатністю 4K.
В результаті ми отримуємо Full HD матрицю та не найвищу щільність пікселів — 138 ppi. Проте до матриці немає жодних зауважень, вона має 100% покриття sRGB і чутливо реагує на рух пера з 8192 ступенями натиску та розпізнаванням нахилу до 60 градусів.
Щодо кнопок керування — їх тут немає. Навіть не додали мультитач, тому скрізь доведеться керувати стилусом з 2 кнопками та гумкою на іншому кінці. Клавіші програмуються через фірмовий драйвер, доступний для ноутбука та комп’ютера на базі Windows та macOS. Підключення до ПК відбувається через спеціальний роз’єм.
Wacom Cintiq 16 — це помірна ціна і хороший вибір для студентів-митців та професіоналів з обмеженим бюджетом.
- Формат: A3
- Кількість ліній: 5080 lpi
- Діагональ та роздільна здатність: 23.8” / 2560 x 1440
- Розмір робочої поверхні: 556 x 296 мм
- Ступенів натиску: 8192
- Швидкість відгуку: 266 pps
- Елементи управління на планшеті: 20 кнопок та 2 тачбари
- Сумісність ОС: Windows 7 / macOS 10.11 або новіше
- Інтерфейси: HDMI, VGA
- Перо: магніторезонансне, 2 кнопки, змінні насадки та підставка в комплекті
- Габарити (ДхШхВ): 659 x 391 x 25 мм
- Вага: 6000 г
- Велика робоча поверхня
- Точне відтворення кольорів і широке колірне охоплення
- Більш дешева альтернатива для Wacom
- Повністю ламінований дисплей з мінімальним паралаксом
- Зовнішня клавіатура з механічним циферблатом
- Роздільна здатність 2K
- 20 налаштовуваних кнопок
- Досить точне перо
- Підключення одним кабелем через USB-C
- Повна комплектація
- Середня якість збірки
- Вбудовані ніжки обмежують вас одним кутом малювання
У нашому рейтингу графічних планшетів для малювання з відгуками від професіоналів та цінами знову потрапила HUION. Але це вже повноцінний 24” монітор з роз’ємами для підключення до ПК за допомогою HDMI або VGA.
Оскільки діагональ зобовʼязує, компанія відійшла від звичної роздільної здатності Full HD і обрала QHD (2560 x 1440), щільність пікселів становить 123 ppi. Якщо дивитися на екран зблизька, можна побачити окремі пікселі, але це не кидається в очі.
З обох боків у неї розташовано по 10 механічних клавіш та тачбару — загалом 20 кнопок. Всі вони піддаються тонкій настройці для перемикання між пензлями, що великий плюс при роботі з великими об’єктами.
Дігітайзер важить 6 кілограмів і кріпиться на спеціальній підставці. Взяти такий у дорогу вже не вийде, тому краще використовувати його як альтернативу звичайному монітору, враховуючи 120% покриття sRGB.
Також виходила альтернативна версія, але з роздільною здатністю 4K.
FAQ
— Які мінуси роботи з графічним планшетом для вчителя?
Потрібно звикати до невеликої робочої області та необхідності постійно її масштабувати. Складність можлива для вчителів математики, але з часом до всього можна звикнути.
— Який планшет краще підходить для обробки фотографій?
Безпосередньо для ретуші краще використовувати дошки формату A6. Також дошки будуть пріоритетнішими за інтерактивні монітори, якщо у фотографа є професійний монітор.
— Який графічний планшет краще купити для малювання ілюстрацій новачку?
Коли бюджет обмежений і до цього не було досвіду в малюванні на дигітайзерах, рекомендуємо WACOM One Medium або Small.
— Чи потрібен графічний планшет для 3D моделювання?
Не обов’язково, але ті хто займається скульптингом, вибирають моделі з інтерактивним екраном діагоналлю від 15”.
— Який графічний планшет підійде для архітектора?
Враховуючи, що робота пов’язана з великими проектами, то потрібна модель формату A3 з діагоналлю 20-24” і роздільною здатністю 2K/4K для високої щільності пікселів.
— Як працює графічний LCD-планшет для малювання без комп’ютера?
Поверхня такого дігітайзера чутлива до дотиків і зберігає нанесений на неї малюнок/запис, поки користувач не оновить екран натисканням на механічну клавішу.
З графічними планшетами розібралися. Щоб наші зусилля не пройшли даремно, чекаємо на невеликий відгук. Розкажіть, на чому малюєте ви? І чи варто віддавати більше 1000$ за інтерактивний екран, коли за меншу суму продаються iPad’и?